Dołącz do szkoły dobrostanu JOGICZNI online!

Warsztat CYKLE pod Warszawą 8 czerwca 2024!

O trudnej sztuce ufania sobie

Zaufać sobie. Nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale uważam, że to trudna sztuka. Czyż nie jest bowiem tak, że w wielu życiowych sytuacjach włącza się nasz wewnętrzny krytyk poddający w wątpliwość nasze wybory i poczynania, albo górę biorą wyuczone nawyki lub przekonania wyniesione jeszcze z dzieciństwa, a nasze poczucie własnej wartości jest … cóż … nie za wysokie? No właśnie.

W tym wpisie chciałabym Cię zachęcić do tego aby przyjrzeć się temu, co czujesz sam/a do siebie. Według mnie to pierwszy krok do zaufania sobie, a przecież kto jak nie Ty jest najbardziej godną zaufania osobą w Twoim życiu?

Ufając sobie czujesz i jesteś gotowa przyjąć z otwartością to, co przyniesie przyszłość. To zaś powoduje, że nie lękasz się i nie piszesz scenariuszy tego, co będzie, tylko możesz spokojnie cieszyć się chwilą. Słuchając swojej intuicji i serca poczujesz (dosłownie!) co jest dla Ciebie dobre, lecz by to zrobić musisz wsłuchać się w siebie. 

Zatrzymaj się, połóż rękę na sercu, zamknij oczy, weź głęboki wdech i długi wydech… Czując siebie odpowiedz sobie na pytanie/a. Czy to jest dla mnie dobre? Czego w danej chwili ja najbardziej potrzebuję? Co ja o tym myślę i co czuję myśląc o tym? Czy to jest moje?

Uwierz mi, na poziomie serca poczujesz czy decyzja jest dobra. Jeśli na myśl o czymś odczuwasz dyskomfort, to najpewniej nie jest Twoja droga. 

Z całego serca zatem zachęcam i sama staram się robić to każdego dnia – postaraj się być w kontakcie z samym sobą. Rozmawiaj ze sobą. Bądź wobec siebie szczera/y, uczciwa/y i zawsze w zgodzie. Daj dojść do głosu emocjom, sercu i intuicji. Postaraj się poczuć, a nie myśleć co czujesz. 

Zagłuszając swoje odczucia i intuicję, i podążając przed siebie “w odcięciu” prędzej czy później wyjdzie Ci to bokiem (nomen omen, bo oczywiście ciało nie lubi “odcięcia”). Bądź asertywna/y – niech inni (rodzina, znajomi, znani/lubiani…) nie decydują o tym, co jest dla Ciebie dobre. To Twoja droga, nie ich. To, co dobre dla innych, niekoniecznie jest dobre dla Ciebie. Jeszcze jedna ważna rada – doceniaj siebie za każdy krok w zgodzie z sobą. 

To jak, spróbujesz?

“Trust your instincts. Intuition doesn’t lie.”

— Oprah Winfrey

 


Najlepszości,

Eli

 

 

Na naszej stronie używamy plików cookie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności