Dołącz do szkoły dobrostanu JOGICZNI online!

Warsztat CYKLE pod Warszawą 22 czerwca 2024!

YOGA & RÓWNOWAGA

Wybierając temat przewodni naszych letnich warsztatów w Lipowie na Mazurach, skupiłyśmy się na potężnych korzyściach, jakie płyną z praktykowania i pielęgnowania życiowego balansu w życiu codziennym. Tak aby wspólne wakacje były inspiracją do praktyki świadomego życia na macie oraz poza matą. Podczas wyjazdu YOGA & RÓWNOWAGA skoncentrujemy się na sprawdzonych i potwierdzonych metodach oraz konkretnych technikach zadbania o samopoczucie i zdrowie, korzystając z niesamowitego rozwoju neuronauki o którym podczas wykładów będzie opowiadać dr Joanna Podgórska. Przyjrzymy się zagadnieniom takim jak: przewlekłe zmęczenie, rytm okołodobowy, sen, dieta, gospodarka hormonalna, neuroplastyczność, psychoneuroimmunologia i psychosomatyka. 
 
Na poziomie fizycznym jogi czyli połączenia doświadczać będziemy w szczególności poprzez pracę z pozycjami balansowymi, które uczą czucia i angażowania mięśni głębokich, odpowiadających za koordynacje i wzmacnianie poszczególnych partii ciała oraz ich integrację w całość. Na poziomie psychicznym i emocjonalnym będziemy pracować z równowagą poprzez techniki oddechowe, kontemplacje i medytacje, które pomagają rozwijać lepsze skupienie, a także utrzymanie stabilności i wewnętrznego spokoju, pomimo nieuniknionych wahań czy uciążliwości, które każdemu z nas pojawiają się w życiu. Poprawiając równowagę, zyskujemy m.in. pewność siebie, która podobnie jak fundament budynku, wpływa na jakość naszych podstaw i wytrzymałości w dbaniu o swój wewnętrzny dobrostan.
 
W Hatha Yoga Pradipika napisane jest: „Kiedy oddech wędruje, umysł również jest niestabilny. Ale kiedy oddech zostanie uspokojony, umysł również będzie spokojny… dlatego należy nauczyć się kontrolować oddech.” (2.2) Ta rada jest szczególnie istotna w przypadku pracy nad stabilnością, która zależy od delikatnej równowagi między wysiłkiem a łatwością. Niejednokrotnie wstrzymujemy oddech, gdy walczymy o utrzymanie stabilności. Utrata łatwego oddychania jest oznaką, że staramy się zbyt mocno, trzymamy się zbyt kurczowo, tworząc sztywność, a nie stabilność. Natomiast jeśli potrafimy uwolnić się od przywiązania na tyle, by znaleźć ulgę i swobodę w naszym oddychaniu, możemy również zacząć odnajdywać fizyczną i psychiczną równowagę.
 
Dlatego, będziemy chodzić i tańczyć boso budząc świadomość sensoryczną, witać dzień na pomoście lub w jeziorze, liczyć chmury, poszukiwać ciszy i radości w sobie, oddając się błogim masażom słońca oraz Lomi Lomi by Iwonka, zasiadając przy wspólnym ognisku, karmiąc zmysły dzięki roślinnej kuchni stworzonej przez Komfortowanko czyli Marii Przybyszewskiej wraz z Dominiką Targosz a to wszystko spokojnie i długo oddychając.
 
Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta i obowiązków na mazurskiej wsi, w grupie inspirujących i otwartych osób, czerpiąc dobrą energię i motywacje.
 
Z głębi naszych serc zapraszamy!
Eli & Asia & Maria & Dominika & Iwonka
 
Nad organizacją czuwa niezastąpiona Marga Collab <3

Miejsce

NATURA I RELAKS
LIPOWY DOM
https://www.lipowydom.pl/
 
Pokoje dwu i trzyosobowe.
 
ADRES
Lipowo 71, 11-710 Lipowo
Mazury

Harmonogram

TERMIN
10-16.07.2022 (od niedzieli do soboty)

niedziela 10 lipca:
15:00 powitalny krąg

16:00–18:00 regeneracyjna sesja jogi

18:00 obiadokolacja
Spotkanie informacyjne i wieczorne rozmowy joginów;)

poniedziałek/piątek 11-15 lipca:
6:00 praktyka własna

7:00 medytacja by Eli

7:30-9:00 energetyczna sesja jogi by Eli

9:30 śniadanie by Maria & Dominika

czas wolny i wykłady by Eli(poniedziałek/wtorek) & Joanna(środa/sobota)

15:00-17:00 regeneracyjna sesja jogi by Eli

17:30 obiadokolacja by Maria & Dominika

Wieczorne rozmowy joginów/masaże/ognisko/tańce i jezioro przyjemności…

sobota 16 lipca:
6:00 praktyka własna

7:00 medytacja by Eli

7:30-9:30 energetyczna sesja jogi by Eli

10:00 brunch by Maria & Dominika

12:00 wykład by Joanna

13:00 pożegnalny krąg

* plan warsztatów może ulec małym zmianom.

Prowadzący

Eli Wierkowska

Na co dzień tworzy bezpieczną przestrzeń w której uważność i doborstan jest jej drogowskazem. Miała okazje uczyć się u genialnych nauczycieli w Polsce, Indiach, Anglii, USA, Hiszpanii, Portugalii, itd. Często łączy praktykę z holistycznymi założeniami Medycyny Chińskiej i Ajurwedy.

Styl nauczania Eli jest pewnego rodzaju ewoluującą hybrydą, łączy doświadczenia praktyki własnej z wiedzą zdobytą podczas uczenia się od innych nauczycieli. To wszystko nie zapominając o dużej dawce radości, wolności na macie i poza matą.

Joanna Podgórska

Głównym punktem jej zainteresowań jest szeroko pojęta neuronauka – funkcjonowanie mózgu w odniesieniu do konkretnych zachowań i stanów oraz biochemia zachodzących w nim procesów. Wszystkie te elementy stara się łączyć z dietetyką, długowiecznością, wpływem aktywności fizycznej na zdrowie organizmu oraz rolą rytmu dobowego i snu w utrzymaniu równowagi i zdrowia.

Powolutku zgłębia medytację i praktykę uważności.

Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych tworząca własną linię suplementów wspierających pracę mózgu w firmie HealthLabs.

Prowadząca autorską audycję „PODGÓRSKA OGÓLNIE” w Newonce radio oraz bloga popularyzującego naukę www.joanpodgorska.com

Maria Przybyszewska

Kucharka, gotuje głównie z sezonowych warzyw i owoców, najchętniej lokalnie. Pasje do gotowania wyniosła z domu, swoje umiejętności doskonaliła w stołecznych lokalach (sto900, barStudio, Youmiko, Opasły Tom), a łut szczęścia dał jej możliwość stażu w kopenhaskiej Nomie.
 
Prowadzi instagram z przepisami i inspiracjami o wdzięcznej nazwie Komfortowanko.
 

Dominika Targosz

Ambasadorka projektu Chefs for Change, konsultantka kulinarna w zakresie kuchni roślinnej. Po kilku latach pracy w restauracyjnym świecie zajęła się działalnością, w której może dzielić się zebraną wiedzą i doświadczeniem. Współpracuje z restauratorami prowadząc warsztaty z zakresu planowania menu, wprowadzania roślinnych dań i wypieków oraz pokazuje jak uczynić je maksymalnie pysznymi. Z zainteresowaniem śledzi rozwój rynku alternatyw mięsa, współpracuje z producentami żywności wnosząc do procesu perspektywę szefowej kuchni. Z przyjemnością wraca do serwowania potraw na gościnnych pop-upach i wyjazdach warsztatowych. Autorka publikacji Elementarz Kuchni Roślinnej oraz współautorka Roślinnego Przewodnika Cukierniczego wydanych przez RoślinnieJemy.
 

Jak się przygotować?

Daj nam znać o swoim stanie zdrowia, praktyce oraz czy potrzebujesz wsparcia odnośnie dojazdu na miejsce.

Zapisy

W celu zarezerwowania miejsca należy wysłać maila: warsztaty@eliwierkowska.com
 
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatu w momencie kiedy nie zbierze się minimalna ilość osób.
 
KOSZT: 
2600,-/os. bez aktywnej subskrypcji platformy JOGICZNI
2400,-/os. dla aktywnych subskrybentów platformy JOGICZNI
 
*Istnieje możliwość dołączenia do nas w krótszym terminie lub pracowania na warsztacie ze względu na dobre łącze internetowe 🙂
 

W ramach warsztatu/ w cenie:
∙ noclegi w pokojach dwuosobowych lub trzyosobowych x 6 nocy
∙ Komfotowanko by Maria & Domi (śniadanie, przekąska, obiadokolacja, napoje)
∙ Yoga & Medytacja by Eli – rano i popołudniu
∙ Wykłady by Asia Podgórska (13/14-16.07)

DOJAZD we własnym zakresie.

Na naszej stronie używamy plików cookie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności