Dołącz do szkoły dobrostanu JOGICZNI online!

Warsztat CYKLE pod Warszawą 8 czerwca 2024!

SOMATYKA & ODDECH

Mamy przyjemność zaprosić cię na niezwykły warsztat SOMATYKA & ODDECH DIY gdzie będziesz mieć okazję do wzięcia odpowiedzialności za własny dobrostan psychofizyczny. 

Podczas warsztatu chcemy ugruntować pozostawanie w głębokiej komunikacji z własnym ciałem, będąc jednocześnie w kontakcie z innymi. Spotkanie i wspólna praktyka stwarza nam piękną okazję do tego, aby obserwować, jak karmiąca i wspierająca jest dla nas jako jednostek wspólnotowość, wymiana i kontakt. W grupie jesteśmy w stanie pójść razem tam, gdzie nie pójdziemy w pojedynkę. Do praktyk uważności i transformacji potrzebujemy siebie nawzajem. 

Ten jednodniowy warsztat to połączenie naszych doświadczeń, kompetencji i metod, które stosujemy od lat w naszej pracy indywidualnej oraz z grupami. Oferujemy tym samym wyjątkowy, jednodniowy warsztat, który pomoże ci w głębokiej, całościowej regeneracji i psychofizycznym resecie dającym uziemiony i ucieleśniony start w nadchodzące lato.

Program

SOMATYKA & ODDECH DIY

Żyjemy w rzeczywistości, w której stany lękowe, bezsenność, stres, przytłoczenie, a także depresja i  PTSD są niestety powszechne. Najskuteczniejszą i przynoszącą długotrwałe rezultaty praktyką dbania o siebie w tych trudnych realiach jest praktyka głębokiej komunikacji z własnym ciałem. Pytanie tylko, czy go słuchamy? Czy potrafimy go słuchać? 

W odpowiedzi na te pytania powstała chęć stworzenia somatycznego warsztatu, gdzie w części warsztatu, który poprowadzi Asia Kubiakowska (Sensib Bodywork) dowiesz się, jak pogłębiać kontakt z własnym ciałem i wrażliwość na subtelne komunikaty, które nieustannie nam ono wysyła. Poznasz proste metody autoregulacji autonomicznego układu nerwowego i łatwiejszego powrotu do stanu spokoju i równowagi.

Zaczniemy krótkim wprowadzeniem do tego, jak działa nasz autonomiczny układ nerwowy i poznamy mądrość jego mechanizmów obronnych i adaptacyjnych. Uporządkujemy sobie wspólnie, czym jest układ współczulny i przywspółczulny. Wprowadzimy kluczowy w świetle teorii poliwagalnej podział układu przywspółczulnego na nerw błędny brzuszny i grzbietowy. Omówimy reakcje walki, ucieczki i
zamrożenia i dowiemy się, jak je rozpoznać na podstawie sygnałów płynących z naszego ciała. W części praktycznej warsztatu dowiesz się, jak możesz tymi mechanizmami subtelnie nawigować. Nauczysz się prostych i efektywnych somatycznych narzędzi auto- i koregulacji układu nerwowego. Za ich pomocą możemy w prosty sposób świadomie wspierać się w szybszym, bardziej elastycznym powrocie ze stanu stresu i aktywacji do stanu spokoju, bezpieczeństwa i równowagi. Wspólnie przećwiczymy podstawowe narzędzia somatyczne, takie jak skanowanie ciała, metody oddechowe, ruchowe, i automasażowe – w tym stymulację nerwu błędnego.

Odżywienie

Dla zaspokojenia zmysłów czekać będą czekać pyszne wypieki, ziołowe napary, aromatyczna kawa i roślinny lunch obfitości a to wszystko w otoczeniu kojącej natury mazowieckiej wsi w okolicach Żabiej Woli pod Warszawą (miejsca mocy Eli).

Prowadzące

Eli Wierkowska: nauczycielka, reedukatorka i mentorka dobrostanu poprzez pracę z ciałem, umysłem i duszą. Korzystająca z takich holistycznych metod jak joga, techniki oddechowe, medytacja, Medycyna Chińska i Ajurweda. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w Indiach, UK, USA, Portugalii i w Polsce ucząc się od najlepszych nauczycieli jogi i mentorów rozwoju osobistego i duchowego przez ostatnie 15 lat. Swoim doświadczeniem od lat dzieli się na warsztatach i wyjazdach oraz na stworzonej przez nią platformie online JOGICZNI(www.eliwierkowska.com/jogiczni), a poza nią dział aktywnie jako mentorka nauczycieli jogi w Polsce i na świecie. Obecnie w trakcie pogłębiania nauki jako naturoterapeutka.

Instagram: @eliwierkowska

Asia Kubiakowska: praktyczka holistycznej pracy z ciałem, edukatorka somatyczna, doktorka filozofii i nauk społecznych. Jako Sensib Bodywork specjalizuje się w terapeutycznej pracy z ciałem. Pracuje w nurcie Osteothai, łączącym masaż tajski z osteopatyczną wiedzą i precyzją. Praktyczka taoistycznych sztuk energetycznych od ok. 10 lat (praca oddechowa, qigong, taichi).

Obecnie w trakcie certyfikacji terapii somatycznej Somatic Experiencing. Autorka doktoratu na temat oddolnych przestrzeni edukacyjnych w Niemczech oraz materiałów do samodzielnej pracy z ciałem. Oferuje warsztaty z zakresu somatyki, masażu i automasażu, auto- i koregulacji układu nerwowego. Współtwórczyni kolektywu Ucieleśnienie (www.ucielesnienie.com), który oferuje narzędzia pracy z ciałem dla ruchów społecznych i edukuje w zakresie zdrowia psychofizycznego.

Instagram: @sensib_bodywork

Plan dnia

10:00 przyjazd/rozpoznanie przy ziołach i słodkościach

10:30 Część warsztatowa 

14:30 Letni roślinny lunch obfitości

15:30 Część warsztatowa

17:00 Czas na refleksje i pożegnania

Jak się przygotować?

Zadbaj o dobre nastawienie a o resztę zadbamy my 🙂 

Zapisy

W celu zarezerwowania miejsca należy wysłać maila: warsztaty@eliwierkowska.com
 
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatu w momencie kiedy nie zbierze się minimalna ilość osób.
 
KOSZT: 

Early Birds do 20.05:  599 zł brutto. Cena regularna od 21.05:  699 zł brutto.

W CENIE:
Cenne 5h warsztatów i 2h wymiany doświadczeń by Eli & Asia,
Odżywienie i natura,

Niezapomniany czas, ogrom wiedzy, energia grupy i do działania na co dzień!

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
*Dojazd (pomagamy łączyć Was w podgrupy)
 
Jeśli barierą jest kwestia kosztów, pisz do nas a spróbujemy poszukać wspólnego rozwiązania.

Na naszej stronie używamy plików cookie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności