Nowa oferta subskrypcji JOGICZNI już czeka na Ciebie!

To już 10 edycja warsztatu WIOSENNA ODNOWA 7-10.03 w Domu Łowyń.

Wnieś więcej lekkości do swojego życia

Zapewne każdy z nas chciałby się czuć lekko i przyjemnie na poziomie ciała, ducha i umysłu. Tylko jak to zrobić, gdy wokół tyle zadań, wyzwań, bodźców, informacji, pokus, ludzi…? Oto moich kilka prostych i sprawdzonych sposobów na to, by wnieść więcej lekkości do swojego życia.

1. Zmień PERSPEKTYWĘ

Jedno z największych duchowych praw mówi, że to, na czym skupiamy naszą uwagę, staje się naszym życiem. Chyba każdy z nas tego doświadczył, że kiedy utkniemy w trybie „szklanka do połowy pusta”, wszystko wydaje się iść nie tak? Prawdą jest również sytuacja odwrotna. Nawet pośród głębokiej ciemności, pośród ogólnoświatowych tragedii i smutków, możemy znaleźć światło i lekkość. Wystarczy jedna zapałka, aby rozświetlić ciemny pokój.

Więc zadaj sobie małe/duże pytania:

 • Co jest teraz oświetlone w Twoim życiu pośród wszystkiego co Cię otacza?
 • Co aktualnie działa?
 • Co dodaje skrzydeł?
 • Jaką zapałkę możesz zapalić, aby rozpalić ten początkowy płomień pozytywności, lekkości i nadziei?

2. Zarządzaj dobrze swoją ENERGIĄ

Jest to zdecydowanie najpotężniejszy sposób na wniesienie do swojego życia więcej światła i doświadczania stanu flow. Pomyśl jak często oddajesz swoją unikatową energię zamartwianiu się, skrolowaniu, rozczarowaniu, spóźnianiu, złemu samopoczuciu, porażce, porównywaniu się… Celowe kierowanie swoją energią na to, co chcesz rozwijać dodaje lekkości na wszystkich płaszczyznach. Generujesz pożądany rezultat poprzez swoje słowa, działania, wybory, myśli itp.
Oznacza to, że warto wziąć TOTALNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ w swoim życiowym doświadczeniu.

 • Zacznij już teraz od zarządzania swoją energią przynajmniej kilka razy razy dziennie, np. wybierając język/słowa, którym będziesz przypominać sobie swoją codzienną intencję, pożądany rezultat, na którym chcesz skupić swoją uwagę.
 • Postaraj się angażować w rzeczy, które rozświetlają Twoją duszę i sprawiają, że jesteś SZCZĘŚLIWA/Y od WEWNĄTRZ.
 • Zacznij mówić, czego CHCESZ, zamiast mówić o tym, czego nie chcesz lub nie lubisz.
 • Włóż dobrą energię w to, co robisz, co tworzysz, gdzie jesteś…. od robienia herbaty, sprzątania swojego świętego domu, bycia z bliskimi, płacenia rachunków, praktyki energetycznej (kriye mają energetyczną i transformującą moc!) po wyjątkowe projekty…

3. Skup się na swojej OBFITOŚCI

Zastanów się jak często utykasz w grze zwanej porównywaniem? Jak często jesteś bardziej skupiona/y na tym, co dzieje się tam z nim, z nią lub z nimi? Porównywanie się do innych otwiera drzwi do ogromnej przestrzeni, która karmi się TYLKO brakiem. Jak z tą szklanką wyżej.

 • To, co możesz zrobić to koncentrowanie się przede wszystkim na sobie, w taki sposób aby nauczyć się opowiadać historię o tym, co masz, kim jesteś, gdzie jesteś, ile dobra Cię otacza. Wiem, że na początku może być ciężko i niewygodnie, ale wierz mi – ta praktyka z każdym dniem pączkuje i dodaje lekkości.
 • Skoncentruj się na swojej unikalnej ścieżce samorealizacji, rozwoju i obfitości – to pomaga!

4. PRAKTYKUJ codziennie

Praktyka pozwala dotknąć naszego sedna. Tego, czego w danym momencie potrzebujemy najbardziej. Uwzględniając cykliczność na macie i poza matą, czas na odpoczynek i czas na tworzenie.

 • Dodatkowo praktyka zadawania małych pytań (Kaizen się kłania!) pięknie się tutaj sprawdzi: Z czego jestem dumna/y? Co porabiam (pamiętaj, że nic nie robienie jest również w cenie!) i co teraz dla siebie tworzę?
 • Proste praktyki powrotu do ciała są złotem, aby skierować wszystkie zmysły do centrum, czyli do swego wewnętrznego domu. Tutaj niezmienne polecam medytacje i techniki oddechowe (np. pranayama Bhramari, którą znajdziesz u mnie na YT, otuli nerw błędny) czy codzienne praktyki z platformy.
 • To, co ostatnio skradło mi serce to praktyka automasażu dekoltu, czyli właśnie przestrzeni serca. Spróbuj i zobaczysz jak napięcia z twarzy będą pięknie odpuszczać!

5. CELEBRUJ!

Każda okazja do świętowania jest dobra! Celebrowanie życia przynosi lekkość szybciej niż cokolwiek innego. Każdego ranka przed wstaniem z łóżka spędź 5 minut na praktykę wdzięczności.

 • Za co jesteś wdzięczna/y?
 • Jakie cuda dzieją się teraz w Twoim życiu, w tej chwili, dzisiaj?
 • Co daje Ci powód do świętowania?

Może to być tak proste, jak świętowanie faktu, że jest słoneczny dzień, że Twój pies/kot przytulił się do Ciebie, lub że Twój oddech działa na Twoją korzyść. Weź dłuuuugi wdech i poooomału wydychaj całą WYJĄTKOWOŚĆ, która jest wokół Ciebie.


Spróbuj – to działa.

Na naszej stronie używamy plików cookie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności