Nowa oferta subskrypcji JOGICZNI już czeka na Ciebie!

To już 10 edycja warsztatu WIOSENNA ODNOWA 7-10.03 w Domu Łowyń.

YOGA & ODNOWA jesienna

YOGA + MEDYTACJA + DETOX + NATURA + OFFLINE

Jak co roku(to już 9 rok!) zapraszamy na jesienne doładowanie baterii energetycznych na nadchodzącą zimę. Na macie i poza matą. Czas jesieni czyli czas równoważenia się YIN z YANG jest idealny na nasze wewnętrzne oczyszczanie ducha i ciała, które odbędzie się w Domu Łowyń na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskie, nazywane krainą stu jezior.

W tej edycji oprócz holistycznej praktyki Yogi by Eli, będzie również praktyka energetyczno-relaksacyjna Taichi Qigong Shibashi z Heleną Orzechowską.

Ruch przynosi poruszenie energii znajdującej się w ciele. Często zablokowanej, zastałej. Jej zatrzymanie ma swoje konsekwencje w postaci gorszego samopoczucia a w dłuższej perspektywie czasu – choroby. Naszym zadaniem jest uruchomić tą energię za pomocą różnych metod/technik. Taiji Qigong Shibashi łączy w sobie piękno ruchów Taiji (Tai Chi) z leczniczym efektem Qigong i Medytacji. W trakcie praktyki, płynne ruchy podążają za twoim oddechem, tworząc kojące uczucie płynące przez twoje ciało. Akademia Shibashi mówi, że qigong rozwija witalność i długowieczność u zdrowych ludzi i jest zalecany osobom cierpiącym na nadciśnienie, choroby płuc, problemy trawienne, bóle pleców itp. Stosowany jest również jako wsparcie dla pacjentów podczas leczenia raka. Ta technika nie pozostawia nikogo obojętnym.

W ciągu tych kilku dni oprócz pogłębionej praktyki jogi skoncentrujemy się na odżywianiu, uzupełnimy witaminy i minerały przed nadchodzącą zimą. Wszystkie posiłki będą sycące i rozgrzewające: warzywa korzeniowe, kasze, oczyszczające fasolki, odżywcze buliony… Odpowiednio przygotowana dieta, dobrany zestaw asan, ćwiczeń, techniki oddechowe i spacery medytacyjne poprawią funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych, oczyszczą organizm z toksyn, dodadzą sił witalnych na jesienne i zimowe dni. Ciało stanie się lekkie i pełne energii, a umysł spokojny.

Celem detoxu jest odtruwanie, oczyszczanie oraz wzmocnienie organizmu a co za tym idzie nas samych:D

Ponieważ większość z nas często w życiu codziennym zapomina o zdrowym, pełnowartościowym odżywianiu nagła zmiana diety powodować może chwilowe osłabienie, bóle głowy, nudności czy stany podgorączkowe. Na szczęście szybko mijają takie procesy oczyszczania i wtedy zauważamy już tylko poprawę naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego.

Aby zmiana diety nie była dla nas zbyt dużym szokiem, kilkanaście dni przed wyjazdem każdy z Was dostanie mailem informację jak należy się do niej przygotować. Z jakich składników należy zrezygnować z dotychczasowej diety, aby oczyszczanie odbyło się w możliwie łagodnej formie. Już po kilku dniach odżywczej diety zauważycie przypływ witalności i energii, zwiększoną odporność organizmu, poprawa snu i przemiany materii.

Mamy również nadzieję, że ten czas zdrowego odżywiania będzie dla Was tylko początkiem do dalszej pracy. I zdrowy tryb życia na stałe zawita u Was na co dzień:D To idealny czas, gdzie dzięki praktyce asan i technik oddechowych przejść proces oczyszczania ciała. Odpowiednie asany wzmocnią procesy trawienne i oczyszczające, które finalnie naładują dobrą energią całe ciała i umysły na czas nadchodzącej zimy!

W wolnych chwilach będziemy wygrzewać się w pięknym otoczeniu Domu Łowyń, popijając wrzątek i zioła w miłym towarzystwie rozmawiając lub grając w planszówki albo spacerować okolicznymi lasami, oddając się kojącej naturze.

Warsztaty przynoszą ukojenie, spokój umysłu i wzrost energii, którą będziemy pielęgnować podczas całego spotkania. Pokażemy Wam jak sukcesywnie wprowadzać elementy praktyki i zdrowych nawyków do życia codziennego i cieszyć się dobrą energią każdego dnia. 

Na warsztat zapraszamy zarówno początkujących jak i już praktykujących na macie.

Miejsce

NATURA I RELAKS
Domu Łowyń to miejsce które powstało z potrzeby serca, naszych przyjaciół Agnieszki i Piotra. Więcej znajdziecie na stronie http://www.domlowyn.pl

DETOX FOOD by Aga
Aga przygotuje dla Nas posiłki pełne ziół i kiszonek, oparte o mądrość medycyny wschodu. Na stole pojawi się congee czyli wytrawny kleik ryżowy, odżywcze białko, pieczone warzywa czy orientalne odżywcze zupy, po to by przygotować organizm na zimę.

Harmonogram

środa 25 października:

16:30–18:30 sesja asan regeneracyjnych, medytacji i technik oddechowych

18:30 odżywcza zupa
Krąg i wieczorne rozmowy JOGICZNYCH 😉

czwartek/sobota 26-28 października:

6:30 praktyka własna

7:30-9:00 energetyczna sesja Qigong, medytacji i technik oddechowych

9:00 śniadanie

10:30 spacer medytacyjny

13:00 obiad

czas wolny

16:00-18:30 sesja asan regeneracyjnych, medytacji i technik oddechowych

18:30 odżywcza zupa

20:00 warsztaty m.in z automasażu Shiatsu

………. wieczorne rozmowy joginów, wykład o holistycznym sposobie odżywiania opartym na medycynie chińskiej “co dalej po detoksie” 

niedziela 29 października:

6:30 praktyka własna

7:30-9:30 energetyczna sesja Qigong, medytacji i technik oddechowych

9:30 śniadanie

10:30 spacer medytacyjny

12:30 obiad
Czas na powroty 
* plan warsztatów może ulec małym zmianom.

Prowadzące

Eli Wierkowska

Nauczycielka, reedukatorka i mentorka dobrostanu poprzez pracę z ciałem, umysłem i duszą. Korzystająca z takich holistycznych metod jak joga, techniki oddechowe, medytacja, Medycyna Chińska i Ajurweda. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w Indiach, UK, USA, Portugalii i w Polsce ucząc się od najlepszych nauczycieli jogi i mentorów rozwoju osobistego i duchowego przez ostatnie 15 lat. Swoim doświadczeniem od lat dzieli się na warsztatach i wyjazdach oraz na stworzonej przez nią platformie online JOGICZNI www.eliwierkowska.com, a poza nią dział aktywnie jako mentorka nauczycieli jogi w Polsce i na świecie. Obecnie w trakcie pogłębiania nauki jako naturoterapeutka.

Helena Orzechowska

Entuzjastka holistycznych metod pracy z ciałem nie dająca się zaszufladkować do żadnego z nurtów. W 2007 roku uświadomiła sobie, jak wielkie znaczenie w procesie odzyskiwania zdrowia ma kondycja psychoemocjonalna. Weszła wtedy na ścieżkę poszukiwania narzędzi, umożliwiających integrację ciała, emocji i duszy.

Poprzez ruch i masaż rozbudza ukryte w ciele poziomy energii aktywującej procesy uzdrawiające. W zwyczajnej nadzwyczajności łącz wiele ról. Uważnej i obecnej mamy, kochającej żony i empatycznej terapeutki. Terapeutka japońskich masaży leczniczych, praktykantka Taichi Qigong Shibashi.

Jak się przygotować?

Zapakuj wygodne ubranie i dobre nastawienie!

Zapisy

W celu zarezerwowania miejsca należy wysłać maila: warsztaty@eliwierkowska.com
 
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatu w momencie kiedy nie zbierze się minimalna ilość osób.
 
KOSZT: 
2300 zł/dla osób z aktywną subskrypcją platformy JOGICZNI (obowiązuje w dniu wpłaty zadatku),
2500 zł/dla osób bez subskrypcji JOGICZNI
CENA ZAWIERA: 
– nocleg w Domu Łowyń (4 noce)
– sycące posiłki wegetariańskie i napoje
– dużo praktyki dla ciała, umysłu i serca
– warsztaty automasażu (czwartek/sobota)
– wykład o naturoterapii
– krąg otwierający i zamykający naszą wspólną podróż

– bezpieczna i wspierająca przestrzeń, przewodnictwo i miłość podczas całego wyjazdu. Niezapomniane doświadczenia!

Dojazd we własnym zakresie. Łączymy w podgrupy 🙂

Na naszej stronie używamy plików cookie. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności